607 234 321

Chiropraktyka

Opieramy się na założeniu, że dobre zdrowie uzależnione jest w dużej części od prawidłowo funkcjonującego układu nerwowego. Żadna komórka w organizmie człowieka nie może funkcjonować poprawnie bez prawidłowo działającego unerwienia.

 

Chiropraktyka

To wieloletnia nauka, w jaki sposób rękoma i wybranymi testami ortopedycznymi i neurologicznymi oceniać zaburzenia układu ruchowego, w tym kręgosłupa. Jest naturalną częścią medycyny, która jednak nie stosuje środków farmakologicznych, ani zabiegów chirurgicznych. Chiropraktyk przywraca normalne funkcje układu ruchu poprzez wyspecjalizowane, a jednocześnie delikatne i bezpiecznie manipulacje dłońmi.

W Polsce chiropraktyków jest niewielu. W krajach zachodnich to druga co do wielkości grupa zawodowa w podstawowej opiece zdrowotnej. Osoba specjalizująca się w tym zawodzie musi posiadać szeroką wiedzę z teorii medycznej, w zakresie niemalże równym do lekarza medycyny. Ponadto musi wykazywać duże umiejętności w zakresie terapii manualnej. Jest specjalistą w zakresie pracy na układzie ruchowym w sposób bezpośredni, a pośredni na układzie nerwowym.

Wielu pacjentów odwiedza gabinety chiropraktyki nie tylko w okresie bólu, ale poddaje się regularnej opiece, podobnie jak okresowym wizytom u dentysty. Częstotliwość wizyt uzależniona jest od stylu życia oraz ogólnego stanu zdrowia pacjenta.


Pytania?

Zapraszam do kontaktu.
Postaram się odpowiedzieć na wszelkie pytania lub wątpliwości.

Paweł Tyka
Gabinet Chiropraktyki

t.: +48 607 234 321
e.: kontakt@gabinetchiropraktyki.pl